..::MüzikEvi.Tk ' ya bekleriz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Müzik Sayfanız MüZiK Evi

Kayıt OlAnasayfaPortalliLatest imagesAramaGiriş yap

Türk İşletim Sistemi Pardus

YazarMesaj
TRGY67
Admin
Admin
TRGY67

Türk İşletim Sistemi Pardus Empty
MesajKonu: Türk İşletim Sistemi Pardus   Türk İşletim Sistemi Pardus EmptyCuma Ocak 19 2007, 05:27

Neden Pardus?

Özgür bir sistem. Lisansı sizi kısıtlamak, üreticiyi sizden korumak için değil sizin haklarınızı korumak için tasarlanmış. Bilginin evrensenliğine dayanıyor.

Virüs bulaşmaz, böylece siz de internetten gelen her dosyayı bilgisayarınıza yüklediğiniz onlarca yazılımla kontrolden geçirmek, zaman ve enerji harcamak zorunda olmadan bilgisayar kullanmanın keyfini sürebilirsiniz.

Ücretsiz olarak temin edebilir, kullanabilir ve arkadaşlarınıza da verebilirsiniz. Hırsızlık yapmış, suç işlemiş olmazsınız, BSA kapınıza dayanmaz.

Kurulumu en fazla 30 dakika sürer ve ofis yazılımı, internet gezgini, sohbet programı, resim işleme programı, CD/DVD basma yazılımı, müzik çalıcı, vb. tüm programlar sisteminize.kurulmuş olur. Tek seferde, tek bir CD ile...

Özelleştirilebilir bir sistem. Hayal gücünüz ölçüsünde sistemi kendi beğenilerinize göre değiştirebilirsiniz. Yeni temalar yüklemek için ayrı yazılımlar, ücretler gerekmez.

Çok kullanıcılı bir sistem. Aynı bilgisayarı farklı ayarlar ve seçimler ile birden çok kişinin kullanması durumlarında herkesin tercihleri ve kişisel dosyaları güvenli biçimde ayrı ayrı saklanır.

Açık kaynak kodlu. Kendi ihtiyaçlarınıza göre her yönüyle değiştirme, dönüştürme, ölçeklendirme şansınız var.

Linux dünyasının yeniliğini keşfetmek çok iyi bir deneyim olabilir. Masaüstü bilgisayarlarının yetenekleri konusunda yaşadığınız günün teknolojisini kullanmak istemez misiniz?

Çok dil desteklidir, kurulu bir Pardus, ayrı ayrı CD'ler ile tekrar tekrar yükleme yapmadan iki dokunuşla Türkçe'den İngilizce'ye dönüşür. Herhangi başka bir dilin desteğini eklemek de son derece kolaydır.

Eğlenceli bir sistem, Size yolunuzu bulmada yardımcı Kaptan Masaüstü, sisteminizde yüklü yazılımları düzenleyen PiSi ve hayatınızı kolaylaştıran ÇOMAR'la mutlaka tanışmalısınız. Sistem Türkçe kullanıldığında metin yazarken olduğu gibi e-posta ya da hızlı mesaj (msn, icq vs.) yazerken de Zemberek sayesinde Türkçe imla denetimi gibi olanakların ne kadar kullanışlı olduğunu görmelisiniz...

alıntı
http://www.alem67.com

Türk İşletim Sistemi Pardus
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-